AD, Filmy

GŁĘBOKIE BŁĘKITNE MORZE

18/05/2015

Nastrojowy melodramat z Rachel Weisz w roli głównej.

głebokieHester, skulona na kanapie, wspomina.  Zaciąga się papierosem. Wydmuchuje dym, który siwym obłokiem przepływa ku oknu.

hesterHester opiera o zegar na kominku niewielką kopertę. W wiszącym na ścianie, pokrytym liszajem lustrze odbija się jej twarz. Jest piękną kobietą o regularnych rysach i dużych, smutnych oczach. Ma ciemne, lekko kręcone włosy.

deepHester kładzie się w poprzek łóżka, na prawym boku, z ręką pod głową. Na serdecznym palcu lewej dłoni nosi obrączkę. Przymyka oczy.

The-Deep-Blue-Sea-tom-hiddleston-26810243-500-261Hester i Freddie w wynajętym mieszkaniu. Freddie leży w ubraniu na kanapie, zasępiony. Hester klęczy u jego głowy, uśmiecha się.

[0:00]

Hester i Freddie w wynajętym mieszkaniu. Freddie leży w ubraniu na kanapie, zasępiony. Patrzy przed siebie. Hester klęczy u jego głowy, gładzi go po ręce.

Freddie:

FREDDIE: Wybaczysz mi?
HESTER: Jak myślisz?

Freddie odwraca ku Hester twarz.

HESTER: Dlaczego poszedłeś do impresjonistów?
FREDDIE: Zrobiłem to tylko dla Moneta.*

Hester z czułością nachyla się nad Freddiem. Całują się.

[0:48]

Wnętrze pubu. Przy okrągłym stoliku siedzi Jackie ze swoją dziewczyną, Liz. Trzyma w ręce piwo. Po ich lewej inna para – mężczyzna w średnim wieku i starsza pani. Wszyscy śpiewają. Jackie i Liz śpiewają nachyleni ku sobie, śmieją się. Obok Liz siedzą Hester i Freddie – objęci. Freddie trzyma w ręce szklankę z piwem, śpiewa zwrócony ku Hester. Dziewczyna milczy, wpatrzona w niego.

[1:33]

Hester uśmiecha się do Freddiego. Nieśmiało zaczyna śpiewać.

[1:59]

Rozgląda się, nieco speszona.

[2:10]

Freddie i Hester w pubie – tańczą, objęci. Coraz mocniej wtulają się w siebie. Dotykają się zmysłowo, ocierają o siebie; twarz przy twarzy.

*Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska

 

 

Zobacz także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź