AD, Spektakle

Kariera Nikodema Dyzmy (Teatr Syrena)

22/04/2015

Fragmenty audiodeskrypcji do musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy”. Pokaz z AD odbył się 12 kwietnia 2015 r. w Teatrze Syrena.

Zdjęcia: Krzysztof Bieliński

 

dyzmaNikodem Dyzma (Przemysław Bluszcz )

Dyzma to niski, nieforemny mężczyzna z dużą głową, szerokim torsem i krótkimi nogami. Włosy ma krótkie, „na jeżyka”. Typ o grubych prostackich rysach.

 

kataryniarzKataryniarz (Wiktor Korzeniowski)

Półmrok. Wchodzi młody, drobny mężczyzna w ciemnych okrągłych okularach. Ubrany jest w granatowy uniform – lichą marynarkę i przykrótkie spodnie. Na głowie ma ciemną czapkę z daszkiem. Na nogach zniszczone buty. Na szyi zawieszoną ma starą katarynkę, do której przymocowana jest czerwona tuba od gramofonu. Chłopak stąpa ostrożnie, twarz ma nieruchomą, bez wyrazu. Staje w plamie światła. Kręci wolno korbką katarynki.

 

nina dyzmaNikodem Dyzma i Nina Ponimirska (Przemysław Bluszcz, Emilia Komarnicka)

Schodkami po lewej wchodzi z widowni na scenę Nina w jedwabnej, złocistej sukience, z czerwoną parasolką nad głową. Za nią spieszy Dyzma. Przystają pod ścianą po prawej. Dyzma pożądliwie chwyta Ninę za biodra. Całuję ją w szyję, w pierś, zsuwa się coraz niżej…

 

trzynastyScena zbiorowa

Pątniczki potrząsają głowami, omiatają długimi włosami scenę. Obłapiają Dyzmę, ocierają się o niego… Pieszczą go w pulsującym czerwonym świetle. Unoszą nad jego głową jedną z dziewczyn. Składają ją u stóp Dyzmy. Pokładają się na ziemi. Czołgają się w stronę Wielkiego Trzynastego. Oplatają go ciasnym kręgiem.

 

 

Zobacz także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź